Pořadatel: FK Jablonec

Stadion: UMT Břízky

Počet účastníků: 3

Systém: každý s každým

V pátek 3.2.2017 se starší žáci MFK Most ročníku 2003 zúčastnili dvojutkání v Jablonci. Čas jednotlivých utkání byl stanoven na 2x25 minut. V prvním utkání se mostecké mužstvo střetlo s družstvem FK Ústí nad Labem. V úvodu utkání si hráči Mostu vypracovali obrovskou šanci, kdy se po centru zprava dostal až k zakončení Smožanyk, následná střela skončila jen v náručí ústeckého brankáře. První branka utkání padla v 6. minutě, kdy se hráči Ústí prosadili z přímého volného kopu 1:0. V závěru prvního poločasu se Mostu podařilo vyrovnat po individuální akci Jamricha a následné střele pod břevno 1:1. Druhý poločas začal ve svižném tempu a akce se střídali před oběma brankami. V závěru utkání dokázali hráči Ústí po zmatcích mostecké obrany strhnout dvěma brankami vítězství na svoji stranu 3:1. Ve druhém utkání mostečtí nastoupili proti domácímu mužstvu FK Jablonec. V první obrovské šanci se objevil po rychlém protiútoku mostecký Charamza, následné zakončení do odkryté branky dokázali domácí odvrátit na rohový kop. V následujících minutách byli domácí daleko agresivnější a vytvořili si mírnou herní převahu. Tuto převahu dokázali domácí využít do poločasu dvěma pěknými brankami po střelách ze střední vzdálenosti 2:0. Druhý poločas začali domácí opět aktivněji a po důrazu v malém vápně přidali třetí branku 3:0. V následujících minutách si mostečtí hráči dokázali vytvořit tři obrovské šance, Videman, Smožanyk a ani s penalty Smitka se prosadit nedokázali. Mostečtí se čestného úspěchu dočkali tři minuty před koncem, kdy se po centru Chalupného prosadil střelou na přední tyč Smožanyk 3:1.

Jiří Lovíšek, trenérV útočné fázi jsme dokázali vytvořit v určitých fázích hry tlak na soupeře a vytvářet si dostatek brankových příležitostí. Bohužel v obranné fázi působíme neorganizovaným dojmem a na tuto činnost se v příštích týdnech tréninkového procesu více zaměříme. “