SK Dynamo České Budějovice (SCM Mladé) – UMT ,

mistrovské utkání

SK Dynamo České Budějovice - MFK Most

2 : 0  ( 1 : 0 )

Starší žáci MFK Most zajížděli v rámci 9. kola žákovské ligy do Českých Budějovic, kde se střetli s domácím mužstvem SK Dynamo České Budějovice. V úvodu utkání byli domácí hráči aktivnějším mužstvem. Hosté se snažili dobře zahušťovat prostor a využít každou vhodnou příležitost k rychlému protiútoku. První branky se diváci dočkali ve 12. minutě, kdy se domácí hráč dokázal individuálně uvolnit kolem bránícího Suttnera a střelou na přední tyč překvapil hostujícího brankáře Patku 1:0. Hráči Mostu mohli vyrovnat v 16. minutě, kdy po individuální akci nastřelil Smožanyk tyč domácí branky. První poločas tak skončil těsným vedením domácích 1:0. Druhý poločas začali lépe hostující hráči z Mostu, kteří se nechtěli smířit pro ně s tímto nepříznivým stavem. Bohužel následné střelecké pokusy Vojtěcha Musila a Smožanyka mířili přímo do míst dobře postaveného domácího brankáře. Postupem času začalo hostujícím hráčům ubývat více sil a domácí začali diktovat tempo hry. V 58. minutě podržel své mužstvo po pěkné střele dobrým zákrokem hostující brankář Jindřich Musil. V 68. minutě se už domácí dočkali navýšení svého náskoku, kdy se dokázali prosadit po závaru před hostující brankou 2:0. Tento stav vydržel až do závěrečného hvizdu a domácí se tak mohli radovat z vítězství nad Mostem v poměru 2:0.

Sestava Mostu: Patka (48. Musil J.) – Urbánek (51. Duchoň), Smitka, Vlček, Suttner (36. Jamrich) – Musil V., Tomeš (48. Sapoušek), Smožanyk, Charamza (51. Schön), Chalupný - Škarda

Trenér : Jiří Lovíšek

Asistent trenéra : Petr Melichar

Vedoucí mužstva : Iveta Škardová

Jiří Lovíšek, trenér „ Domácí v tomto utkání byli o něco aktivnějším mužstvem a jejich vítězství je zasloužené. Bohužel jsme nedokázali navázat na dobrý výkon s Hradcem, kdy nám v tomto utkání chyběla lepší a přesnější kombinace. “