7.9. 2016 / 11.45  hodin,

Praha TCM Strahov – tráva , mistrovské utkání

AC Sparta Praha - MFK Most

9 : 0 ( 6 : 0)

V dalším mistrovském utkání v podzimní části žákovské ligy, se utkali ve středu 7.9. 2016 domácí žáci AC Sparta Praha s hostujícím MFK Most. V úvodu utkání se obě mužstva snažila o aktivní pojetí hry. Domácí se dokázali dostat už ve 4. minutě do vedení, kdy jeden z domácích hráčů využil centru zprava a střelou do prázdné branky otevřel skóre tohoto utkání 1:0. Po této brance se i nadále hosté z Mostu snažili o aktivní hru a napadali domácí hráče hluboko na jejich polovině. Do střelecké pozice se dvakrát dostal ze střední vzdálenosti mostecký Smožanyk. Bohužel pro hosty ani v jednom případě se míč mezi tři tyče domácí branky nevešel. V 15 minutě zahrávali domácí rohový kop a po pěkné narážečce a následném centru zvyšuje další z domácích hráčů hlavou na 2:0. Když se ve 26. minutě další z domácích hráčů po rychlém protiútoku dokázal brankově prosadit a zvýšit vedení Sparty na 3:0, bylo prakticky o osudu tohoto utkání rozhodnuto. Aktivita hostujícího Mostu se rázem vypařila jako pára nad hrncem. Do konce prvního poločasu už na hřišti bylo k vidění pouze mužstvo domácí Sparty, kteří dokázali ještě do konce prvního poločasu vstřelit tři branky a uzavřít tak poločasové skóre na jednoznačných 6:0. I druhý poločas měli domácí značnou herní a územní převahu. Ve 38. minutě domácí po pěkné kombinaci přidávají na 7:0. O tři minuty později opět hráči Sparty zvyšují z dorážky již na 8:0. Poslední branky v utkání se diváci dočkali v 52. minutě, kdy jeden z domácích hráčů po individuální akci upravuje konečné skóre tohoto utkání na 9:0. Hosté se mohli dočkat čestného úspěchu v 56. minutě, kdy střelu Vojtěcha Musila nedokázal na brankové čáře dorazit před domácím hráčem dobíhající Jamrich. Po závěrečném hvizdu se tak ze zaslouženého vítězství radují hráči domácí Sparty.

Sestava Mostu:

Patka – Vlček, Videman (36. Tomeš), Smitka, Urbánek (36. Jamrich)

- Musil V., Sapoušek, Chalupný (36. Neckář), Smožanyk,

Suttner (36. Schön), Charamza (36. Škarda)

Trenér : Jiří Lovíšek

Asistent trenéra : Zdeněk Kopas

Vedoucí mužstva : Iveta Škardová

Jiří Lovíšek, trenér: „ Sparta je výkonnostně úplně někde jinde než je naše mužstvo a její vítězství je zcela zasloužené. Domácí hráči byli výborní na míči a svým vysokým napadáním nám dělali velké starosti při rozehrávce. Našim hráčům nelze upřít v úvodu utkání snaha a aktivita, která se bohužel postupem času vytrácela. “