29.10. 2016 / 12,00  hodin,

SK Slavia Praha (Vladivostocká) UMT , mistrovské utkání

SK Slavia Praha - MFK Most

4 : 1 ( 2 : 0)

V dalším mistrovském utkání v podzimní části žákovské ligy, se utkali v sobotu 29.10. 2016 domácí starší žáci SK Slavia Praha s hostujícím MFK Most. Od úvodních minut se domácí mužstvo tlačilo do zakončení a vytvořilo si převahu. Tento tlak dokázala domácí Slavia využít ve 14. minutě, kdy se po pěkné kombinaci a následné individuální akci prosadil jeden z domácích hráčů 1:0. O tři minuty později se dokázali po centru zprava a následné hlavičce z malého vápna podruhé prosadit opět domácí hráči 2:0. Po této brance se osmělili i hostující hráči a ve 25. minutě po pěkné kombinaci dokázali vstřelit i kontaktní branku, která nebyla uznána pro ofsajdové postavení zakončujícího Smožanyka. Ve 27. minutě zase po rychlém protiútoku nastřelili domácí břevno mostecké branky. První poločas skončil vedením domácích v poměru 2:0. Druhý poločas začal snahou hostujícího mužstva o snížení tohoto náskoku. Ve 47. minutě dokázal mostecký Smožanyk využít chyby domácích v rozehrávce a střelou kolem domácího brankáře snížil na rozdíl jediné branky 2:1. V závěru utkání už hosté nedokázali najít dostatek sil na vyrovnání a naopak to byli domácí, kteří diktovali tempo hry. V 63. minutě se domácím podařilo využít zaváhání hostující obrany a po následném průniku a střele kolem brankáře Jindřicha Musila upravili na 3:1. V poslední minutě se domácím podařilo vstřelit ještě jednu branku, když se dokázal jeden z domácích hráčů prosadit po pěkné zpětné přihrávce následnou tvrdou střelou 4:1. Po této brance ukončil hlavní rozhodčí i samotné utkání, které zaslouženě vyhráli hráči domácí Slavie.

Branka Most: 47. Smožanyk

Sestava Mostu:

Patka (48. Musil J.) – Škarda, Vlček, Smitka, Schön (48. Neckář) –

Musil V. Jamrich (36. Sapoušek), Smožanyk, Charamza,

Suttner (36. Videman) – Duchoň (48. Urbánek)

Trenér : Jiří Lovíšek

Asistent trenéra : Petr Melichar

Vedoucí mužstva : Iveta Škardová

Jiří Lovíšek, trenér: „V tomto utkání ukázala Slavia svoji sílu a její vítězství je zasloužené. Domácím hráčům vyšel skvěle úvod a závěr utkání. Naše družstvo mělo v tomto utkání také dobrou pasáž, za kterou byli kluci odměněni brankou v domácí sítí.“