27.8. 2016 / 12,00 hodin,

TCM Albrechtická – tráva , mistrovské utkání

MFK Most - FK Mladá Boleslav

2 : 3 ( 0 : 1)

V dalším mistrovském utkání přivítali mostečtí starší žáci na domácím hřišti mužstvo FK Mladá Boleslav. Od úvodního hvizdu se hrál pohledný fotbal a akce se střídali před oběma brankami. Ve 3. minutě se do slibné příležitosti dostal domácí Vojtěch Musil, následnou ránou vyprášil jen rukavice hostujícího brankáře. Ve 14. minutě hosté využili chyby domácích v rozehrávce a po následném faulu Urbánka uvnitř pokutového území měli mladoboleslavští hráči možnost zahrávání pokutového kopu. Následnou penaltu hosté bezpečně proměnili a ujali se vedení 0:1. V 17. minutě zahrával domácí Sapoušek přímý volný kop, po jehož pokusu a následném závaru nedokázali dobíhající mostečtí hráči usměrnit míč z bezprostřední blízkosti do hostující branky. První poločas tak skončil těsným vedením hostujícího mužstva v poměru 0:1. Druhý poločas začal větší aktivitou hráčů Mladé Boleslavi. Svoji aktivitu dokázali hosté využít ve 40. minutě, kdy se prosadili po rohu a následném závaru před mosteckou brankou 0:2. V 52. minutě se do slibné příležitosti dostal po centru domácího Schöna nabíhající Vojtěch Musil, který následnou ranou těsně minul branku hostí. O minutu později se hosté po pěkné kombinaci dostali ke střele z hranice velkého vápna a po křižné přízemní střele zvýšili své vedení na 0:3. Domácí se i přes tento nepříznivý stav dokázali zpět do utkání dostat v 58. minutě, kdy se prosadil střelou pod břevno z přímého volného kopu Smožanyk 1:3. V 69. minutě se po nádherné přihrávce mosteckého Charamzy ocitl v obrovské šanci opět domácí Smožanyk, který krásnou střelou dokázal snížit na rozdíl jedné branky 2:3. V úplném závěru zápasu už domácím chybělo více síly na vyrovnání. Po závěrečném hvizdu se tak hosté z Mladé Boleslavi mohli radovat z těsného vítězství v tomto utkání v poměru 2:3.

Branky Mostu: 58., 69. Smožanyk

Sestava Mostu: Patka (40. Musil J.) – Vlček, Videman, Smitka,

Urbánek (40. Suttner) – Neckář (40. Schön), Sapoušek (40. Tomeš), Chalupný (48. Smožanyk), Charamza, Musil V. – Škarda (35. Jamrich)

Trenér : Jiří Lovíšek

Asistent trenéra: Petr Melichar

Vedoucí mužstva : Iveta Škardová

Jiří Lovíšek, trenér: Vyrovnané a bojovné utkání, které rozhodla lepší produktivita hostujícího mužstva.