21.8.2016 FK Teplice - MFK Most

21.8. 2016 / 12,00 hodin, Bystřany – tráva , mistrovské utkání

FK Teplice - MFK Most

0 : 0 ( 9 : 8 PK)

K prvnímu ligovému utkání v podzimní části zajížděli mostečtí starší žáci do Teplic, kde se střetli v derby s domácím mužstvem FK Teplice. V úvodu utkání se domácí snažili o aktivní hru, kdy zatlačili hosty na svoji polovinu. Hosté poctivě bránili a snažili se každou vhodnou příležitost využít k rychlému protiútoku. Ve 12. minutě se hostující Neckář objevil v nadějné střelecké pozici na hranici velkého vápna, následná střela těsně minula branku domácích. Ve 33. minutě se vyznamenal mostecký brankář Patka proti šanci domácích hráčů. První poločas tak skončil bez branek 0:0. Druhý poločas začal náporem domácích, kteří zatlačili mostecké na svoji polovinu. Ve 49. minutě postupoval mostecký Vojtěch Musil sám na branku domácích, následné zakončení skončilo těsně vedle branky. V závěru utkání se domácí hráči snažili strhnout vítězství na svoji stranu. Obrana Mostu ale v čele s brankářem Jindrou Musilem pracovala bez zaváhání. Po závěrečném hvizdu a remízového stavu 0:0 se šlo na pokutové kopy. Tepličtí hráči byli nakonec při penaltách úspěšnější a po konečném výsledku 9:8 na PK se mohli radovat ze zisku dvou bodů do ligové tabulky.

Sestava Mostu: Patka (43. Musil J.) – Vlček, Videman, Smitka,

Urbánek (43. Suttner), Neckář (43. Schön), Sapoušek (43. Duchoň),

Jamrich (43. Škarda), Chalupný, Musil V. - Charamza

Trenér : Jiří Lovíšek

Asistent trenéra : Petr Melichar

Vedoucí mužstva : Iveta Škardová

Jiří Lovíšek, trenér „ Po horším úvodu jsme se postupně více dostávali do zápasu a hru v prvním poločase vyrovnali. Druhý poločas měli domácí územní převahu, kdy kluci nakonec obětavým výkonem dokázali ubránit bezbrankovou remízu. Celkově musím pochválit obranou fázi celého mužstva, kdy jsme zodpovědným výkonem nepouštěli domácí hráče do mnoha šancí. “