17.9. 2016 / 12,00  hodin,

TCM Albrechtická Most – tráva , mistrovské utkání

MFK Most - AC Sparta Praha

0 : 3 ( 0 : 1)

V dalším mistrovském utkání přivítali na domácím hřišti mostečtí starší žáci mužstvo AC Sparta Praha. Od úvodního hvizdu se hrálo utkání v obrovském tempu a akce se střídali před oběma brankami. První šanci si dokázali vypracovat domácí hráči už ve 2. minutě, kdy se po střele Vojty Musila vyznamenal hostující brankář. V 5. minutě se zaskvěl i domácí brankář Jindřich Musil, který bravurním zákrokem vychytal hostujícího hráče v nadějné pozici. V závěru prvního poločasu zatlačili hosté před svoje pokutové území domácí mužstvo, kde ovšem naráželi na zhuštěnou a dobře organizovanou obranu. Tuto obranu se hostujícím hráčům podařilo překonat ve 29. minutě, kdy se hostující hráč pěkně uvolnil kolem domácího kapitána a následnou přihrávkou vybídl ke skórování do prázdné branky svého spoluhráče 0:1. Tímto stavem skončil i první poločas. Druhý poločas začal větší aktivitou domácího mužstva, kteří si dokázali ve 38. minutě vypracovat obrovskou šanci, kdy centr Smožanyka nedokázal usměrnit do branky Vojtěch Musil. Hostující Sparta mohla navýšit své vedení v 50. minutě, kdy střelu z bezprostřední blízkosti zlikvidoval reflexivním zákrokem domácí brankář Patka. V 58. minutě se už hosté dokázali brankově prosadit, kdy potrestali chybu v rozehrávce domácího Sapouška 0:2. V 62. minutě se sparťané po další pěkné akci potřetí brankově prosadili 0:3. V závěru zápasu si obě mužstva dokázalo vpracovat obrovskou šanci, kterou následně zneškodnili výborně chytající brankáři. Po závěrečném hvizdu se mohli hosté z hlavního města radovat z výhry v poměru 0:3.

Sestava Mostu:

Musil J. (36. Patka) – Škarda, Vlček, Smitka, Suttner (59. Brejcha) –

Charamza (59. Schön), Tomeš (59. Duchoň), Jamrich (50. Sapoušek),

Smožanyk, Musil V. – Chalupný (43. Urbánek)

Trenér : Jiří Lovíšek

Asistent trenéra : Petr Melichar

Vedoucí mužstva : Iveta Škardová

Jiří Lovíšek, trenér: S výkonem v tomto utkání jsem spokojen. Snažili jsme se o aktivní způsob hry a dokázali si vytvořit proti kvalitnímu soupeři, který Sparta bezesporu je dostatek příležitostí, bohužel pro nás bez jediného gólového využití.