12.11. 2016 / 12,15  hodin,

FK Mladá Boleslav (9.ZŠ Pastelka)  UMT , mistrovské utkání

FK Mladá Boleslav - MFK Most

9 : 0 ( 2 : 0)

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli starší žáci MFK Most do Mladé Boleslavi, kde se střetli v rámci 14. kola s domácím mužstvem FK Mladá Boleslav. Do utkání vstoupili obě mužstva s velkým elánem a hra se rychle přelévala od jednoho pokutového území k druhému. V 17. minutě se domácím hráčům podařilo po rychlém protiútoku otevřít skóre tohoto utkání 1:0. Hra nadále měla spát, obě mužstva dobře kombinovala a k vidění byla velmi zajímavá podívaná. Ve 32. minutě zhruba 30 metrů od mostecké branky se dostal k odraženému míči jeden z domácích hráčů, který po následné individuální akci zvýšil vedení domácích na 2:0. Hosté mohli snížit stav utkání o minutu později, kdy se do brejku dostal Schön, který následným zakončením nechal vyniknout jen domácího brankáře. První poločas tak skončil vedením domácímu mužstva v poměru 2:0. Úvod druhého poločasu vyšel skvěle domácím a ve 37. minutě ranou pod břevno z hranice velkého vápna zvýšili své vedení na 3:0. Od této chvíle existovalo na hřišti jen jedno mužstvo a to mužstvo domácí Mladé Boleslavi, kteří se během následujících 15. minut dokázali po zmatcích hostující obrany čtyřikrát gólově prosadit 7:0. Domácí měli zcela hru pod kontrolou a dokázali si i nadále vytvářet dostatek střeleckých pozic. V závěru utkání se domácím podařilo ještě dvěma brankami upravit konečné skóre tohoto utkání na 9:0. Po závěrečném hvizdu se tak mohli radovat domácí hráči z jednoznačného vítězství nad hostujícím Mostem v poměru 9:0.

Sestava Mostu:

Patka (42. Musil J.) – Škarda, Vlček, Smitka, Schön – Musil V.,

Sapoušek (42. Tomeš), Jamrich, Neckář (42. Chalupný),

Videman (42. Suttner) – Duchoň (42. Urbánek)

Trenér : Jiří Lovíšek

Asistent trenéra : Petr Melichar

Vedoucí mužstva : Iveta Škardová

Jiří Lovíšek, trenér „V tomto utkání jsme narazili na velmi dobrého soupeře. V úvodu utkání jsme dokázali být dostatečně aktivní, bohužel nám ve finální části chyběla větší kvalita. Druhý poločas jsme už podali velmi slabý výkon a jen jsme se druhého poločasu zúčastnili. Kluci si musí hodně rychle uvědomit že musí hodně přidat jak v tréninkové procesu., tak i přístupu k samotnému fotbalu. Bez těchto základních faktorů se nedá hrát tak kvalitní soutěž, kterou dnes hrajeme.“