1.11. 2016 / 12,45 hodin,

TCM Albrechtická Most – tráva, mistrovské utkání

MFK Most - FC Viktoria Plzeň

2 : 1  ( 2 : 0 )

V úterý 1.11.2016 v rámci dohrávky 8. kola žákovské ligy se utkali starší žáci MFK Most s hostujícím mužstvem FC Viktoria Plzeň. V úvodu utkání byli domácí aktivnějším mužstvem a vytvořili si mírnou herní převahu. Tuto převahu dokázali domácí využít v 5. minutě, kdy se dokázal prosadit po pěkné akci mostecký Videman 1:0. Postupem času začali dávat o sobě více vědět hosté z Plzně. Domácí obrana ovšem pracoval bezchybně a hosty do větších šancí v prvním poločase nepouštěla. Domácí hráči se snažili každou vhodnou příležitost využít k rychlému protiútoku a ve 30. minutě přihrávku Duchoňe mezi obránce využil nabíhající Videman 2:0. První poločas skončil vítězstvím domácího mužstva v poměru 2:0. Druhý poločas začal v obrovském tempu a ve 44. minutě se dostal do průniku po chybě hostujících obránců mostecký Smožanyk, který následnou střelou jen vyprášil rukavice hostujícího brankáře. Hosté se nechtěli smířit s tímto pro ně nepříznivým stavem, vložili všechny své síly do útoku a zatlačili domácí na jejich polovinu. V 58. minutě dokázali hosté po pěkné přihrávce a následném zakončení do prázdné branky snížit náskok domácích na rozdíl jedné branky 2:1. O tři minuty později měli plzeňští hráči blízko k vyrovnání, když hostující hráč sám před domácím brankářem Patkou nedokázal následnou střelou trefit branku domácích. Když se plzeňští nedokázali prosadit ani po závaru před mosteckou brankou v 64. minutě, skončilo utkání těsným vítězstvím domácího Mostu 2:1.

Branky Mostu: 5., 30. Videman

Sestava Mostu :

Patka – Škarda, Vlček, Smitka, Schön – Suttner, Sapoušek (45. Neckář), Chalupný (32. Jamrich), Smožanyk, Videman (36. Urbánek) - Duchoň

Trenér : Jiří Lovíšek

Asistent trenéra : Petr Melichar

Vedoucí mužstva : Iveta Škardová

Jiří Lovíšek, trenér „ Dnes jsme se utkali s kvalitním soupeřem a samotné utkání bylo velmi bojovné. I když nám v určitých fázích utkání chyběla větší kvalita v držení míče, tak musím kluky pochválit za zodpovědný a bojovný výkon. “